| AndreiDV12345 a întrebat:

Buna ma numesc Andrei si am aproape 16 ani. Sunt plecat in Spania de 8 luni. Tatal meu vitreg a gasit de munca aici apoi am venit noi : eu cei doi frati ai mei si mama.La inceput era destul de bine dar apoi tatal vitreg a fost concediat.A gasit un loc de munca nu asa bine platit si lucreaza mult mai mult(e sofer) in tara datorita nevoilor si anumitor probleme s-au strans datorii de pe la toate bancile problema e ca e de platit in vreo 6 locuri pe putin si suma tuturor creditelor in total este undeva la 25000 de euro o gramada. Vrem sa vindem casa din tara dar de un an e in vanzare si nu reusim sa o vindem.Acum trecem prin cel mai greu moment din viata si suntem distrusi.Am scris asta aici pentru ca am simtit nevoia sa ma descarc cumva.Acum bin si cu intrebarea cum putem sa scapam de o anumita suma din datorii? Credeti-ma ca sut carza si nu stiu ce e de facut ii caut de lucru tatei, mamei ceva mai bun dar nimic pana acum.Va rog cine ne poate ajuta sa o faca va implor nu cersesc doar cer ajutor pentru ca toti suntem oameni iar eu cred ca oricine ar fi in locul meu si al familiei mele ar cauta sprijin.Inca o data cine are cum sa ma ajute il rog sa incerce sa ma contacteze.

4 răspunsuri:
| YTBDrawingBase a răspuns:

Iti ofer o samanta, tu planteaza, asigura-te ca o uzi cand te PUI SA DORMI si ai incredere.

Primul lucru: vizioneaza documentarul asta. Viata ta depinde de el: https://goo.gl/K7Uois

Al doilea lucru: https://goo.gl/Ib1RTs citeste cartea asta de mai multe ori in viata ta, si cel mai important din asta, este sa FACI ce scrie acolo, nimic nu o sa te mai opreasca daca FACI...

Al treilea lucru: imaginatia ta este cel mai intelept si de incredere prieten, in special cand te pui sa dormi. Aflii de ce in carte.

Fa-ti timp, vezi filmul, citeste toata cartea, si schimba-ti viata. Daca nu a lor, cel putin pe a ta.

Sunt exemplu viu.
Mult succes iti doresc.

| eminescuhipiot a răspuns (pentru YTBDrawingBase):

Nu deschide linkul, il mai poti trimite odata? cartea ma intereseaza, multumesc frumos.

| danay72 a răspuns:

Nu te stresa. Parintii tai se vor descurca. Tu nu trebuie sa te ingrijorezi. Toate lucrurile au o rezolvare.