anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai ce am gasit in cutia postala un aviz, de la posta cu numele meu, adresa, zicand : "Va anuntam ca v-a sosit mandatul" si langa cuvantul mandat, care e incercuit, scrie RETUR. Apoi mai scrie la ce posta trebuie sa ma duc si in cursul caror zile. Din ce am citit pe net ar trebui sa ridic sau sa dau o suma de bani, dar problema e ca nu am nimic de platit sau de primit. Ce ar putea fi? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mandatul postal contine bani de obicei. Dar trebuie sa specifici de unde ai de primit bni, numele expeditorului.Ar fi bine sa mergi la posat si sa spui acolo ca nu stii cine ar putea sa te sirprinda cu acel mandat.Sa-ti spuna postasul numele celui ce atrimis mandatul si daca este cineva cunoscut, iei leagtura cu el.Normal pe mandat se afka si numarul de telefon al expeditorului.Depinde daca l-a adaugat. Deci intrebi mai intai de la cine ai primit mandatul.Asa am fost eu surprins de craciun si revelion, nu stiam de unde sunt banii si am intrebat. Dupa ce am aflat ca de la sora mea mai mare din alt judet, am semnat si am plecat cu banii. Succes.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult de raspuns! Asa o sa fac.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Heeeyyyy,sa ma tii la curent sa vad si eu ce ai rezolvat.Ca taaaaareee sunt curios.laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am fost azi la posta si am intrebat despre ce e vorba. Eu am dat comanda de o carte pe tocmai pe la sfarsitul lui septembrie, a venit coletul, l-am luat, l-am platit atunci si se pare ca vanzatorul nu isi ridicase banii. Si mi-au venit inapoi laughing Normal, nu am luat banii, acum e problema lor laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Trebuia sa iei banii ca de-aia e retur.In caz ca cel ce ti-a trimis cartea va intreba la posta lui, va fi anuntat ca s-a facut retur.Acum e posibil c aacei bani sa-i bage altcineva in buzunar si cand va intreba cel cu cartea la posta lui, i se va spune ca s-a facut retur.Tu daca nu ai cerut din nou tur la cel ce trebuia sa primeasca banii, ii baga altcineva in buzunar sigur.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Femeia de acolo mi-a zis ca nu poate sa mi-i dea inapoi. Zicea ca o sa ii trimita inapoi si cumva o sa incerce sa contacteze persoana respectiva. Sper sa fie corecti. Eu in situatia asta nu mai aveam ce face. big grin

5 răspunsuri: