| Helvete a întrebat:

Ce se intampla daca in ziua in care ar trebui sa primesc niste bani prin Posta Romana acasa (mandat postal) sunt plecat? Primesc un aviz in cutia postala sau cum se procedeaza?

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Primesti avizul in cutia postala iar tu trebuie sa te prezinti la Posta in termen de 10 zile, altfel banii vor fi returnati. Daca tu stii ca nu esti acasa in aceasta perioada, poti imputernici legal o alta persoana sa-ti ridice banii.

| naty1919 a răspuns:

Primesti aviz sau daca nu te duci tu la posta!
Funda pls

| Neagu_Liviu_1963 a răspuns:

Primesti un aviz prin care ti se comunica data si nr. mandatului, programul oficiului postal de unde poti ridica banii si perioada in care posta iti pastreaza mandatul (dupa care se percep penalitati sau se intoarce la expeditor).