| Patrecea a întrebat:

Buna TPU,
Acum câteva zile i-am datele Cardului meu unui prieten să bage pentru un joc. Inițial el nu avea card și îmi trimisese cineva 20 RON ca să poate să-i bage pentru joc si de atunci de fiecare dată când am bani pe card mi se extrag fără să aprob eu vreo confirmare.
Ce pot să fac ca să nu mi se mai extragă bani deloc?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii zici sa intre in jocul ala si sa opreasca subscriptia recurenta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să anulezi cardul și să faci unul nou. Ca să nu îți extragă și azi, pe spatele cardului este un număr de telefon. Suni acolo și blochezi cardul. Și înveți, datele cadrului nu se dau la nimeni. Este ca și cum i-ai invita să îți bage mâna în buzunar, să se servească din portofel.

| Zuzu1991 a răspuns:

La mine nu tine chestia asta
am cont de economii si internet banking
deci am 0. 00000 lei pe card
si cand vreau sa platesc, ceva imi bag bani in card din ala de economii cu 2 minute inainte de plata

| mastadont a răspuns:

Altă dată nu mai da datele cardului. Din câte știu eu, se pot efectua tranzacții de sub 50 sau 100 de lei, nu mai știu exact, fără să fie nevoie să confirmi din BT pay.

| cfrtobias a răspuns:

Dar foloseste telefonul lui?

| dinaprilie a răspuns:

Buna, ai o tranzactie cu recurenta. Suna la tine la banca ca sa iti dezactiveze plata, aceasta plata.

| Patrecea explică (pentru dinaprilie):

Neapărat la banca la care mi-am făcut cardul sau la orice bancă BT?

| dinaprilie a răspuns (pentru Patrecea):

La banca unde ai facut cardul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anuleaza cardul si fa altul

| NicolaeP a răspuns:

Du-te la banca și blochează orice tranzacție de pe acel site și activează autorizarea manual a oricărei tranzacții online.