| christina1370 a întrebat:

Buna TPUhappy
Am 16 ani. Am nevoie de putina independenta financiara. Caut un job. nu stiu exact ce sa fac. impart fluturasi, fac chestionare. chestii de genul asta, sau, oricum ceva care sa imi aduca ceva bani in plus.
Nu beau, nu fumez, deci nu pe asta se duc banii mei, dar ai mei sunt bugetari si se descurca destul de modest ca sa-i mai stresez si eu. Bineinteles ca nu o castig cine stie cat, dar macar 100 de lei pe luna ar fi ceva( bine, daca se poate sa fie mai multi, ar fi perfect :d).
Aaa- sunt din Calarasi- cred ca e important sa mentionez. Nu caut neaparat ceva legat de fluturasi. cam orice. doar sa fie serios. Pot sa fiu dadaca 1-2 ore, sau, stiu eu. sa plimb un caine.
Daca aveti idei, sugestii sau chiar rezolvari pentru problema mea. Mersi happy

am cam cercetat ce e pe internet si singurele joburi pentru elevi, sunt cele pentru reprezentanti de cosmetice, care nu prea ma tenteaza( ma refer strict la avon si oriflame.La restul, daca as castiga un procent bunicel, as incerca)

5 răspunsuri:
| gloria_1375 a răspuns:

Buna Cristina,

Impartitul de fluturasi nu ti-l recomand, deoarece este mult de alergat si nu se merita pana la urma banutii castigati. Am impartit si eu cateva saptamani, dar chiar nu se merita. De multe ori, fluturasii sau asa zisele reclame au cateva pagini... cate sute poti sa duci odata?
Eu iti recomand ceva mai usor... muncesti de acasa pe internet, iti poti creea si coordona propria echipa de reprezentanti. Varsta minima e 14 ani. Si te pot ajuta http://ladys.ro/a/DLDW0QPh
Gloria - gloria.cosmetics@yahoo.com

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fluturasii ii poti duce intr-un rucsac SAU intr-un carucior de cumparatori din acela foarte modern.

Alta solutie este bona de ocazie www.cautabona.ro in coloana din dreapta cauti dupa localitate cereri de la parinti de bebe. In coloana din stanga poate apare anuntul tau daca te inscrii pe site si formulezi un anunt. Verifica daca trebuie acordul parintilor sau nu trebuie pentru persoane cu varsta de 16 ani, ar trebui sa scrie pe site pe undeva.
Felicitari pentru idee.
Tot pe un site asemanator sunt cereri pentru menajere: www.cautamenajera.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai spus ca nu te tenteza Avon... Dar ai incercat? Pe langa discounturi de pana la 30% primesti si cadouri precum si alte bonusuri.Sunt in afacerea asta de 6 ani, inca de la 14 ani. Daca am ramas alaturi de ea inseamna ceva nu? :) Daca vrei sa incerci, contacteaza-ma. E un job numai bun pentru cei care doresc un castig suplimemtar, plus ca e si f simplu si placut.
Oana Pintrijel
oana_pintrijel
http://avoncariera.blogspot.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BUNA ANA, Te indrum spre un job flexibil, fara contract, fara responsabilitati, indiferent de studii,
pregatire, varsta (minim 14ani ), locatie. Avantaje: inscrierea gratuita, catalog gratuit pe care il comanzi
la inscriere, discount 25-35%, produse de calitate le preturi mici, livrare gratuita in toata tara, totul
e online! Poti plasa cate comenzi vrei lunar.La fiecare comanda primesti 2 cataloage gratuite mostrele de parfum.Catalog nou la
45 de zile bijuterii si promotii intre campanii. Pentru inscriere intra pe http://ladys.ro/a/LAYQXuPe, creeaza un
cont,, apoi comanda online un catalog gratuit.
Ai catalog virtual pe site si in sectiunea Noutati apar mereu produse noi care nu se regasesc in catalog.
Apoi plaseaza o prima comanda. Detalii anca86bt@yahoo.com,id mess:anca86bt