| Danyelytha a întrebat:

Buna TPU
Am 17 ani(in mai fac 18) Inca mai am liceu asa ca. as dori sa ma angajez 4 ore. Imi puteti da informatii ca ce si unde ma pot angaja sau daca stiti un loc anume unde. Si ce trebuie sa ma angajez.
(Si daca stiti ceva informatii despre salariu)
Multumesc

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

In general va trebui sa iei un loc de munca care necesita maxim liceul si sa demonstrezi ca esti pe cale sa il termini.

Ai grija unde te angajezi, pentru ca asta iti va influenta urmatorii ani.

Se cunoaste faptul ca atunci cand te angajezi, in general la primul job esti foarte atasat de tot.

Poate e bine sa te concentrezi mai bine pe invatatura, inainte sa te apuci de angajat.

Decat sa iei niste bani acum, mai bine foloseste timpul si investeste in tine, invatand.

E adevarat de altfel, nu iti cunosc situatia. La nivelul meu, eu asa as face. Insa situatia ta, poate nu se aplica, in cazul meu.