| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Am 17 ani si vreau sa ma angajez undeva, sa incep sa fac castig bani, sa nu mai depind de familie. Doar ca nu gasesc nimic pentru varsta mea sau fara cursuri speciale pentru job-ul respectiv. Cum as putea proceda? Ce job-uri ati avut voi la varsta asta? Mersi mult!

Răspuns Câştigător
| Dilemaa a răspuns:

Bună, eu am început cu ospătăria, în perioada verii am lucrat, și pentru mine a fost o experiență destul de plăcută, aveam un colectiv tânăr, deci super.
Poate ai putea face același lucru, sau un part-time.

P S: Apreciez că vrei să devii independentă!
Succes!

| Teo_Robert_1997 a răspuns (pentru Dilemaa):

Buna dragelor ma bucur ca ati apelat la TPU pentru cateva pareri, dar eu va pot oferi o afacere, o proprie afacere.Nu va doriti o afacere unde sa fiti propriul sef si sa lucrati cat vreti sa nu fiti impins de la spate de gura sefului?
Eu cred ca da.
Ma numesc Robert si castig bani din frumusete de 5 ani iar castigurile mele cresc.Si aici ma refer la Oriflame, Oriflame este o firma de produse cosmetice suedeza dar si pentru barbati(parfumuri, ceasuri etc.)
Catigurile sunt in functie de discount-uri la inceput dar retineti asta e doar inceputul gandeste-te ca iti faci propria echipa iar banii vin stand(crede-ma e o senzatie foarte placuta).
Ca sa fac un rezumat discount-urile sunt in felul urmator:
intre 70 - 299 lei ai 23 % reducere (68.77 lei mai exact)
intre 300 - 599 lei ai 30 % reducere (124.7 lei mai exact)
iar de la 600 lei in sus ai 40 % reducere (240 lei sau mai mult in functie de comanda)

Stiu la prima vedere te miri cum pot face eu o comanda de 600 lei, dar gandeste-te ca nu-ti cumperi numai tu intr-adevar ai un mare avantaj ca produsele ti le iei mai ieftin de cat din magazin si iti raman niste bani in buzunar dar gandeste-te cum ar fi sa lasi catalogul colegei, prietenelor, rudelor si sa ajungi la comenzi foarte mari pentru ca omul nu o sa comanda un ruj la 10 sau poate ca da dar mai ai inca 5 clienti care iti fac de 50 lei fiecare.Bine... acum gandeste-te cum ar fi sa ai mai multi clienti stiu este un castig enorm fata de cat muncesti pentru ca mai mult de 2 ore nu-ti ia sa lasi niste cataloage apoi sa revi peste 2 zile sa iei comenzile!
Carei fete nu i-ar place sa lucreze putin dar intens si sa aiba si satisfactie pentru ca se invarte in lumea cosmeticelor + ca nu mai spun cado-uri din parte firmei pentru loialitatea ta.

Cum ti se pare oferta mea? Daca ti se pare interesanta sau nu ai inteles foarte bine suna-ma sa-ti dau mai multe informatii.

TEL: 0766.233.962

Rog Seriozitate!

1 răspuns: