| anonim_4396 a întrebat:

Abonamentul la Netflix se va prelungi in mod automat daca nu te dezabonezi si daca ai bani in cont ( pe card )?!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Abonamentul poti sa il anulezi cand vrei tu, dar cum plata se face in avans vei beneficia in continuare de perioada platita.

Ex: tu ai platit pe 10 mai pentru perioada 10mai - 10 iunie.
Daca inchizi abonamentul pe 15 mai vei avea acces in continuare pana pe 10 iunie, apoi se va inchide

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Abonamentul continua din inertie si lunar ti se retrag banii de pe cardul bancar, pana decizi sa inchizi contul Netflix.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, se va prelungi in fiecare luna

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Deci trebuie anulat abonamentul INAINTE de ultima zi de abonament ( ziua in care in luna precedenta ai facut abonamentul )?!

Anularea abonamentului nu ma va afecta in a beneficia in continuare de serviciul lor pentru ceea ce deja am platit, nu? ( in cazul in care decid sa anulez abonarea la urmatoarea luna de abonament cu cateva zile inainte de expiratea lui?! )

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Abonamentul poti sa il anulezi cand vrei tu, dar cum plata se face in avans vei beneficia in continuare de perioada platita.

Ex: tu ai platit pe 10 mai pentru perioada 10mai - 10 iunie.
Daca inchizi abonamentul pe 15 mai vei avea acces in continuare pana pe 10 iunie, apoi se va inchide

| Lioana a răspuns:

Da. Pana cand nu spui stop iti vor lua automat banii de pe card in fiecare luna. Chiar daca nu ai o data bani iti suspenda contul si asteapta sa ai bani. Ei incearca in continuare sa ia bani din cont.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

Si cum spui stop? E destul sa anulezi abonamentul sau trebuie neaparat sa stergi si contul?

Anularea abonamentului nu ma va afecta in a beneficia in continuare de serviciul lor pentru ceea ce deja am platit nu? ( adica zilele ramase pentru a beneficia de serviciul lor )?!

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Anulezi abonamentul. Nu e nevoie sa stergi contul. Filme vei putea viziona in continuare pe perioada platita.