| IoNuTz96 a întrebat:

am comandat de pe PC garage acest laptop https://www.pcgarage.ro/......1gb-black/ si azi m-au sunat si mi-au spus ca maine ( adica marti in data de 12/02/2013 ) comanda va sosi la mine acasa prin fan curier. Din pacate am facut aceasta comanda fara sa ma uit la problema cu garantia. Vreau sa ma lamuriti? Garantia se va afla in pachetul respectiv cu obiectul? sau trebuie sa fac altceva ca sa primesc garantie pe obiect? trebuie sa trimit o cerere la posta pentru garantie sau cum? va rog lamuriti-ma? dau funda, si va rog repede ca nu mai e timp si nu vreau sa am probleme in caz ca obiectul e stricat. Multimesc

3 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Cand iti ajunge curierul verifici integritatea continutului dupa care iei marfa in primire (semnezi) si daca e cazul sa achiti taxele de curierat. Cei de pcgarage sunt seriosi.

| xCrazyWolf a răspuns:

Nu va fi stricat, pcgarage e o firma bunahappy Suna acolo, cel mai bine.

| Sultan a răspuns:

Trebuie sa gasesti certificatul de garantie in colet, langa laptop.