| IoNuTz96 a întrebat:

am comandat de pe PC garage acest laptop https://www.pcgarage.ro/notebook-laptop/asus/x55vd-sx037 d-core-i 3-2328m-22ghz-4gb-500-gb-geforce-610m-1gb-black/ si azi m-au sunat si mi-au spus ca maine ( adica marti in data de 12/02/2013 ) comanda va sosi la mine acasa prin fan curier. Din pacate am facut aceasta comanda fara sa ma uit la problema cu garantia. Vreau sa ma lamuriti? Garantia se va afla in pachetul respectiv cu obiectul? sau trebuie sa fac altceva ca sa primesc garantie pe obiect? trebuie sa trimit o cerere la posta pentru garantie sau cum? va rog lamuriti-ma? dau funda, si va rog repede ca nu mai e timp si nu vreau sa am probleme in caz ca obiectul e stricat. Mltumesc!

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

LA orice firmă nu sunt sigur dar la Emag, PC Garage știu pentru că am luat de acolo.
În plus, DACĂ NU VEZI GARANȚIE (foaia) NU SEMNEZI ȘI GATA.
Au nevoie de semnătură și de bani cash. Nu te pot obliga.hee hee

5 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Am comandat și eu de pe acest site și mi-a venit curier rapid (m-a sunat) i-am dat banii, am semnat și mi-a dat și garanția pe loc.
Așa trebuie să fie și la tine, dacă nu, suni la ei.
Vezi că se emite o taxă de aproximativ 16 lei, asta dacă nu știai, să nu fii surprins.

| IoNuTz96 explică (pentru DDCC):

Ok, sper sa nu ma minti big grin, am incredere in utilizatorii TPU

| DDCC a răspuns (pentru IoNuTz96):

Nu te mint, frate, ce motiv aș avea, spune-mi și mie?

| IoNuTz96 explică (pentru DDCC):

Pentru ca tu comanzi de pe alt site si poate acel site are alt mod de a distribuii garantia la cumparator, adica cum ai zis mai sus " in coletul cu produsul". Daca Pc garage e diferit? sau poate sunt acte in pachet care trebuie trimise inapoi semnate, iar dupa ce sunt semnate si de ei sunt trimise iarasi inapoi la tine? asa am vazut pe un alt forum... Esti sigur ca garatia este in pachet la orice firma de cuparaturi online?

| DDCC a răspuns (pentru IoNuTz96):

LA orice firmă nu sunt sigur dar la Emag, PC Garage știu pentru că am luat de acolo.
În plus, DACĂ NU VEZI GARANȚIE (foaia) NU SEMNEZI ȘI GATA.
Au nevoie de semnătură și de bani cash. Nu te pot obliga.hee hee

| IoNuTz96 explică:

Acum sa cred in tine sai in dannyetlv? laughing unu zice ca trebuie semnat sau telefonat la magazinul respectiv in caz ca nu am garantie si altu zice ca garantia e in pachet laughing? acum in ce sa mai cred si cui sa dau funda?