| Drauzy a întrebat:

am mai multe nelamuriri cu privire la admiterea unei facultati.
-de unde pot afla media necesara pentru a intra la facultate?
-pot afla orarul si materiile de disciplina de la acea facultate?
-cum aflu daca am fost admis la o facultate sau nu?
-taxa platita pentru inscriere este returnabila in cazul in care nu am intrat la acea facultate?
Sunt din Iasi si as dori sa aflu parerea mai multor studenti si sa imi zica de ce au optat pentru acea facultate.
Fundita

Răspuns Câştigător
| ikram a răspuns:

-te poti uita la medile din anii trecuti
- orarul si materiile il aflii uitande-te pe siteul facultatii, pentru ceilalti ani.
- dupa perioada de inscriere se vor afisa listele cu persoanele admise, si dupa aceea va trebui sa mergi la facultate sa confirmi (intr-un anumit interval)
- taxa pentru inscriere nu este returnabila.

Eu am terminat anul asta dreptul la uaic.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsurile la toate intrebarile tale le poti afla de pe site-ul facultatii respective, fiecare a publicat un document privind admiterea. Succes si numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| PaulaPSM a răspuns:

Pai normal ar fi sa cauti site'ul facultatii. Orice facultate are un site, asa ca te acolo ai putea sa te documentezi destul de bine.

| Anonim134 a răspuns:

Da