| Ap_Gabriel_2001 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.
Am 15 ani si am trimis un colet in Bucuresti prin FanCourier,doar ca destinatarul mi.a transmis dupa ce am trimis coletul ca mai vroia ceva in acel colet,asa ca l-a respins,iar acum coletul a ajuns inapoi in Iasi si ma cauta astia de la FanCourier pe mine sa imi livreze coletul.
Mentionez ca nu imi permit sa platesc acel transport.
As dori niste idei/sfaturi/solutii despre cum as putea proceda pentru a scapa de plata transportului.
P.S:coletul era cu ramburs,dar acum nu mai vreau niciun ramburs, vreau doar sa scap.

Răspuns Câştigător
| eluveitie13 a răspuns:

Nu pățești nimic. Dacă nu e important coletul pentru tine lasă-l acolo. Am făcut și eu de astea.winking

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De scapat scapt daca nu mai iei coletul dar pierzi obiectul din el.

Asa se intampla cand esti tepar

| Ap_Gabriel_2001 explică (pentru suntserios):

Nu sunt "tepar"
Doar ca el m-a anuntat prea tarziu ca are nevoie si de un alt obiect.
Noi ne-am inteles doar la 1 obiect.

| suntserios a răspuns (pentru Ap_Gabriel_2001):

Atunci platesti transportul si iti iei coletul inapoi daca nu vrei sa iesi in pierdere totala

| eluveitie13 a răspuns:

Singura soluție e să nu mai iei coletul. Nu trebuia să-ți trimită coletul înapoi, sau măcar trebuia să plătească transportul pentru aa-l returna. Nu te lăsa fraierit;-)

| Ap_Gabriel_2001 explică (pentru eluveitie13):

Si nu o sa patesc nimic daca nu ridic coletul?

| eluveitie13 a răspuns (pentru Ap_Gabriel_2001):

Nu pățești nimic. Dacă nu e important coletul pentru tine lasă-l acolo. Am făcut și eu de astea.winking

| valy01 a răspuns:

Accepti coletul( spui celui de la fancourier sa astepte putin), pui ce ai de pus in el si il retrimiti(specifici ca plata se face la destinatie).

| Ap_Gabriel_2001 explică (pentru valy01):

Nu cred ca va fi de acord.