| laurentiu80 a întrebat:

Am de trimis un colet prin posta romana cu plata ramburs, iar cheltuielile de expeditie le suporta destinatarul. Eu trebuie sa platesc ceva inainte sau cheltuielile de expeditie le platateste destinatarul la primire?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Platesti cheltuielile de transport. In posta ai posibilitatea sa le adaugi la ramburs. Pentru asta, cand completezi avizul, spui la operatorul ca vrei sa adaugi la ramburs si costul de expeditie. El iti va spune cat costa si adaugi. Tot pentru ramburs trebuie sa iei si un mandat postal special (intrebi de el) pe care la expeditor nu scrii adresa ta ci a destinatarului. Cu acel mandat vor veni banii inapoi.

1 răspuns: