| WestZone a întrebat:

Salut, daca am trimis un colet cu ramburs si verificare colet, iar destinatarul nu ridica coletul, pretul transportului fiind unul destul de costisitor tocmai din cauza rambursului mare dar si a cererii de verificare colet (65 lei), la intoarcerea lui catre mine va trebuii sa platesc si acele taxe de ramburs + verificare colet, sau doar transportul?

1 răspuns:
| AlexSalling a răspuns:

Nu. Asta da, daca persoana careia tu ia-i trimis coletul nu la ridicat si va intelesesi ca el va plati transportul, tu va trebui sa platesti si transportul inapoi catre tine, adica in total 130 de lei.