| RaduClaudiuA a întrebat:

Buna TPU, am o întrebare, cum pot face bani de acasă online? Ceva sfaturi va rog am un job dar as vrea sa castig si ceva in plus față de ce fac acum, mulțumesc :3

Răspuns Câştigător
| SingleForOne a răspuns:

Dacă vrei un job în plus, indicat ar fi un job call center.
Dacă nu, poți să pierzi timpul cu chestionare online.
Mai oficial de atât, și profitabil, ar fi să ai o afacere mică (PFA/SRL) cu un obiect de activitate mic, de ex de scris câteva documente, CV, faci ppt, excel sau alte lucruri administrative (prin fiverr, Upwork, etc, dar ți-ar fi benefic experiență și certificate). Marketing afiliat. Un magazin online, print on demand, dropshipping. Totuși, ar trebui să cunoști aceste domenii, să cunoști părțile legale și ce autorizații îți trebuie.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Simplu si usor: daca esti expert in programare, contabilitate, software samd.

| haileewatson a răspuns:

Orice industrie are job-uri remote. Trebuie doar sa cauti pe net. Acum eu nu stiu ce experienta ai tu, in ce domeniu lucrezi etc. si cate ore vrei sa lucrezi, dar de ce nu renunti la job-ul actual si iti iei unul full time remote daca chiar vrei asta?

| RaduClaudiuA explică (pentru haileewatson):

Putem vorbi privat despre asta?
Daca da lasă-mi ceva aici unde te pot contacta, mulțumesc.

| haileewatson a răspuns (pentru RaduClaudiuA):

Da-mi mesaj pe TPU

| UserRo10 a răspuns:

Foarte multe oferte exista pentru callcenter remote. Alta varianta nu vad

| 120bulevard a răspuns:

Fara o diploma la mana nu se uita nimeni la tine, maxim videochat-ist altceva nu vad, restul sunt tepe infecte