| Bogdan7461 a întrebat:

Hey, din câte știu eu legat de paypal, dacă cineva îți trimite o suma de bani în contul paypal acesta ii poate și retrage din păcate. Întrebarea mea este dacă eu trimit bani primiți pe paypal pe un card bancar, atunci acea persoana mai poate sa își retragă bani trimiși?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lucrez cu Paypalul de peste 10 ani de zile, dar nu am avut niciodata aceasta experienta si nici nu am auzit ca poate cineva sa-si retraga banii odata ce ti i-a trimis.
Ti-i poate cere inapoi, dar nu are cum sa intre in paypalul tau sa si-i ia inapoi.

| Bogdan7461 explică (pentru Violleta2022):

Din câte știu eu, eu doresc sa folosesc paypal sa vând niște iteme virtuale. Și am auzit ca dacă cel ce a trimis bani poate depune o cerere sa trimit bani, ei o să îi ramburseze dacă nu sunt trimiși cu family and friend. Dacă ști cumva as dori sa știu dacă primesc niște bani pe paypal, îmi scrie metoda cu care primesc? Știu ca sunt 2 metode de plata family and friend și ceva legat de bussnies. Când primesc bani îmi specifica undeva care dintre aceste 2 a fost folosită?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bogdan7461):

In primul rand, Paypalul nu accepta vanzarea unor "iteme virtuale" ci numai cele palpabile, reale!
Daca vanzarea este personala, il poti ruga sa-ti depuna direct banii in contul paypal, dandu-i doar adresa ta de paypal si atat. Nu-i nevoie sa specifici nicaieri ca-i vinzi cai verzi pe pereti, asta poate fii o discutie telefonica inter voi sau mesaje schimbate intre voi.

Daca ai busines atunci ii trimiti o factura din paypal si el ti-o plateste direct, tot in paypal.

Indiferent de caz, el iti plateste prin paypal si tu primesti banii in paypal, pe care ti-i redirectionezi in contul bancar, ca dupa cateva zile cand iti intra, sa-i poti scoate pe card sau sa faci palti prin contul bancar.