| Chirita_Raul_1996 a întrebat:

Buna TPU.
Am o problema! Sunt proprietar la un apartament si doresc sa.l dau in chirie pe o perioada pana ce persoana se va muta definitiv, pana ce il vand. Intrebarea mea este : daca nu il vand acum, ea poate sa faca contractul de furnizare a gazului pe numele ei? tinand cont ca in acte inca unt proprietar pe apartamentul respectiv.

Multumesc anticipat!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut Raul
Contractele de utilitati se pot face doar intre furnizorul de servicii si proprietar.
Multa bafta!

2 răspunsuri:
| inocentiuaugustin a răspuns:

Sa nu faci asa prostie. as fi foarte atent la persoana care cere asa ceva.
iti spun si de ce.implica accesul la actele tale de proprietate si date tele lui; asta una, ulterior omul nu mai vrea sa cumpere dar nici sa plece...si se va pevala de contractul de urtilitati de orice fel pe numele lui sa sa-ti viata un cosmar de procese. ani. crede-ma pe cuvant. dureaza mult sa-ti zic ce poate sa faca.

| Chirita_Raul_1996 explică:

Multumesc amandurora!