| DaNnY2o13 a întrebat:

Am si eu o mare problema si va rog sa ma ajutati urgent! Tatal meu a plecat in Germania ca l-a chemat un roman ca stie un loc de munca pentru el, ca ii face acte, tot ce trebuie.
Dupa o luna acel roman nu i-a mai dat tatalui meu nici un ban si nici nu vrea sa-i faca acte. Tata a vorbit cu un patron printr-un roman care stie germana si ca sa lucreze in Germania ii trebuie acte cum ca locuieste acolo.
Puteti sa ma ajutati cu ceva stiti vreo firma serioasa in Germania (in Munchen) sau aveti rude/prieteni pe acolo sa ii faca acte ca locuieste acolo (nu trebuie sa locuiasca in casa aceea, doar acte.) Va rog mult ajutor! daca tata vine acasa nu am nici ce manca...in Romania unde sa lucreze? si chiar daca ar lucra aici cu mama nu ar putea da datoriile. Eu nu pot sa lucrez am doar 14 ani...Va rog mult de tot.puppy dog eyes
Va dau si funda numai ajutati-ma!

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa suporte conscintele daca a fost atat de naiv si credul. nu mai bine isi cauta ceva de lucru in tara decat sa alerge dupa cai verzi pe pereti prin alte tari?

| DaNnY2o13 explică (pentru suntserios):

Pai u ai lucra aici sau afara daca ti' s-ar oferi un loc de munca?thinking lol... Si in Romania unde sa lucrezi?

| 이채린 a răspuns:

Crezi ca isi risca cineva actele de locuita pentru tine? De exemplu tatal tau poate sa vanda locuinta cu actele. Esti sigur ca e acolo ca sa munceasca? Sau sa fure?

| DaNnY2o13 explică (pentru 이채린):

Nu e asa, sa arata ca locuieste acolo, doar o simpla hartie ca locuieste acolo....nu sa aiba acte pe casa

| Geoogeo a răspuns (pentru 이채린):

Exact,nu poti sa ceri asa ceva omule, sunt altii in situatii mai grele, exagerezi. Taicatu` o sa se descurce, asa cum a plecat increzator doar pe vorbele aluiabig grin, daca tot a ajuns acolo, o sa caute increzator in alta parte tot pe acolo.

| KodrutZ a răspuns (pentru 이채린):

E luare in spatiu, nu poate sa faca nimic cu treaba asta. Daca nu stii, nu comenta.
@DaNnY2o13: Taica-tu sa caste ochii mari alta data, nu pleci in strainatate la munca ca si cum ai pleca la piata. Ii doresc tot binele din lume, dar daca nu ii iese nimic si o sa mori si tu de foame... din pacate se cheama selectie naturala.

| DaNnY2o13 explică:

Nu sa aiba acte pe casa, doar o simpla hartie cum sa arata ca locuieste acolo...

| DaNnY2o13 explică:

Bai frate nu va mai dati cu parerea daca nu stiti ce-i cu voi...

| Geoogeo a răspuns (pentru DaNnY2o13):

Prietene,singurul de aici care nu stie ce e cu el esti "u", se vede ca ai 14 ani nu trebuia sa mai mentinonezi, toti care au raspuns aici, au facut-o cu intentii bune desi intrebarea ta nu isi avea rostul aici. Mai bine ai pune mana sa inveti sa nu ajungi ca taicatu'. Bafta!