| Rienmedire a întrebat:

Buna TPU! As dori sa vand un teren in intravilan dr nu stiu cum trebuie sa procedez, pe cine trebuie sa caut ca sa aflu ce valoarea aproximativa are terenul? Dau funda!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa vorbesti cu persoane din localitatea respectiva care au vandut sau cumparat terenuri intravilane, respectiv cat au primit/dat pe metru patrat de teren.
De asemenea te poti interesa la un notar public din localitatea respectiva sau mai apropiat de aceasta (daca nu exista birou notarial in acea localitate).

Bula
| Bula a răspuns:

Cauti o agentie imobiliara si ei pot face evaluarea, dar poate iti gasesc si un cumparator.