| Flori a întrebat:

As vrea cateva informatii despre imprumuturile bancare:care este salariul minim pentru a putea face un imprumut, si care ar fi valoarea cea mai mica(pornind de la salariul minim); dar cea mai mare? Ce banca are dobanda mai mica?
Va multimesc anticipat.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a putea raspunde ar trebui sa stim normele de creditare si dobanzile de la toate bancile. Daca intri aici: http://www.finzoom.ro/ ai toate tipurile de credite si intrand pe tipul care-l vrei(de exemplu credit de consum) iti apare un calculator, introduci datele cerute si iti da creditele de genul repectiv de la toate bancile, poti face comparatii si alege banca mai convenabila tie. Succes si numai bine!

| PetreConstanta a răspuns:

Draga Flori mai bine stai cuminte si nu mai face nu stii ce se va intampla peste cateva luni sau ani si ce faci de unde dai banii inapoi
ramai si fara bani si fara obiectul achizitionat
sfatul meu este fara imprumut la banca mai bine ia de la prieteni
cu drag iti dau acest sfat

| Ionut_2962 a răspuns:

Flori asta depinde de banca la care faci creditul asa ca te sfatuiesc sa mergi la o banca sa te interesezi dar sa citesti un gid ``nu semna cu ochi inchisi`` ca sa nu ai surprize pe urma cand trebuie sa platesti.
Bafta :X