| Raul2802 a întrebat:

Salut.As putea sa imprumut in jur de 25.000 lei de la o banca pentru a imi deschide o "mica" ferma daca in contractul de munca am salariul minim, dar in mana primesc 1.900 lei?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Banca va analiza vechimea la locul de muncă, dacă contractul de muncă este temporar sau permanent, dacă acest venit al dtale în mână este pe stat de plată sau doar în mână, dacă acest venit este constant pe ultimele 6 luni, dacă ai familie, din care rezultă cuantumul cheltuielilor lunare pentru trai, din care rezultă rata lunară pe care o poți suporta dta din acest venit. Apoi doar, ei pot da un răspuns.

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Doar daca girezi cu casa,, teren.

| Panamax a răspuns:

Trebuia sa aplici pentru start-up.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza cat ai salariu, cat conteaza ce bani ai salvati in cont la momentul imprumutului. Ca mai usor iei imprumut cand mai ai si tu 10 15 mii in cont. decat daca traiesti de la un salariu la altul, Nu-ti va da nici 3000 lei dapai 25klaughing)

| gogu220 a răspuns:

NU. Nu contează cat caştigi, contează cat poţi dovedi. Iar la minim pe economie nicio bancă nu îţi dă mai mult de 12.000 lei pe o perioadă de 5 ani. Să nu vorbim de cat dai înapoi. Intre 18 si 21 de mii. Mai bine cauţi un partener.

| Demidol a răspuns:

Conteaza salarul mentionat in contract. Cu acel salar mergi la o Banca sa-ti faca un calcul. La suma asta ai avea sanse.