| AjutaPeTPU a întrebat:

As vrea sa am banii mei,munciti de mine. Imi puteti da si mie niste idei de lucruri care le-as putea face acasa, dupa sa le vand? Multumesc frumos! Daca se poate fara bratari din elastice stie cineva? Dau funda

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Buna.Intrebarea asta e pusa des de adolescenti, din pacate posibilitatea de a castiga un ban de buzunar depinde de bafta fiecaruia si de imprejurari. Teoretic trebuie sa te adresezi adultilor cu bani si cu timp putin, care sunt dispusi sa plateasca serviciile tale. Poti plimba caini, face cumparaturi sau diverse comisioane.Vara a trecut din pacate... puteai tunde gazonul.Acum,in campanie electorata poate ai bafta si gasesti sa lipesti afise sau sa difuzezi alte materiale. Numai bine.

| Deliiiia a răspuns:

Nu prea se fac bani frumosi asa, doar daca esti foarte talentat de exemplu la desen si faci portrete, sau invitatii de nunta, albume, jurnale coperti...etc.

| Seven07 a răspuns:

Coane, depinde cat de bun esti :/ adica daca ai imaginatie, si esti inteligent + niste cunostinta de mecanica, fizica sau chimie, ai putea repara masini, sau televizoare, aparatura electrocasnica sau electrica, ai putea face ceaiuri :/ sunt multe doar ca nimic nu e simplu, trebuie sa muncesti daca vrei bani :-)