| AjutaPeTPU a întrebat:

As vrea sa am banii mei,munciti de mine. Imi puteti da si mie niste idei de lucruri care le-as putea face acasa, dupa sa le vand? Multumesc frumos! Daca se poate fara bratari din elastice.

4 răspunsuri:
| IAmYourTeddy a răspuns:

Poti sa faci niste desene(daca te pricepi) sau ceva din lut... alte idei nu am happy tongue

| IceWarior a răspuns:

In timpul verii poti face un stand de inghetata,stiu ca suna penibil,dar daca il faci in fata casei tale,iti trebuie doar un firgider,apa si niste fructe.
Poti sa le dai nume si etc., poti face inghetate de struguri, piersici, prune, etc.
Daca stai la casa poti sa cresti flori si apoi sa le vinzi.Si ceramica se vinde daca ai mana buna, iar lutul nu e cine stie ce de scump... Sper ca te-am ajutat, Funda?

| AjutaPeTPU explică (pentru IceWarior):

Ceva mai putin complicat?

| IceWarior a răspuns (pentru AjutaPeTPU):

Poti face tatuaje la scoala laughing, iti trebuie doar niste markere de diferite culori, poti cere intre 10 bani-3 lei pe fiecare, cu cat mai scump cu ata mai mare si mai ''cool''. Poti face si abonamente, sa faci 10 tauaje cand vrea tipul respectiv, iar el sa iti dea inainte 5 lei.Eu asa faceam cand eram mai mic si ieseam cu vreo 5 lei pe zi...copii prosti de a 4-a laughing)