| lexu32 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu daca poti sa iti faci o firma mai mica chiar daca nu ai bacul luat! funda

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Nu-ti cere nimeni diploma de bac (si nici o alta diploma) la infiintarea unei societati comerciale. daca vrei sa te faci persoana fizica autorizata (pfa) trebuie sa ai diploma de calificare in domeniul in care vrei sa-ti desfasori activitatea.

5 răspunsuri:
| X a răspuns:

Nu are nici o legatura studiile cu firmele. Daca consideri ca ai cunostintele necesare si capital poti face o firma cat de mare vrei tu.

| GregHouse a răspuns (pentru X):

"Studiile nu are legatura"? laughing Imi dau seama ca ai gresit, se-ntampla, dar in contextul dat e chiar haios. laughing
No offense big grin

| AndreiGabi a răspuns:

Fara probleme daca iti merge mintea.

| GregHouse a răspuns:

Da, iti poti face o firma indiferent daca ai luat BAC-ul sau nu, acolo nu te intreaba nimeni cand vii cu toate hartiile. Bani sa ai! big grin
Sanatate!

| Soryn2244 a răspuns:

Da poti mai ales daca ai teren la tara sau pe camp intins iti iei animale fiindca afacerea cu carne este cea mai buna atentie sa nu incepi cu laptele sau cu oua findca este cel mai costisitor si in general nu merge vei primi de la UE o sponsorizare de 200. 000euro pentru animale si inca 50. 000euro pentru utilaje din care trebuie sa intorci inapoi cam vreo 30.000 euro asta dupa 7 ani cand iti vei stabiliza afacerea