| AndreeaNustiu a întrebat:

Buna,ce poti sa faci dupa ce termini seralul?
Mi-a spus cineva ca nu prea esti bagat in seama daca termini seralul chiar daca ai luat si bacul, nu stiu ce sa cred.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti urma studii universitare sau postliceale sau sa te angajezi.
Nu are importanta ca ai terminat la zi, seral sau la gfrecventa redusa, diploma de bacalaureat acorda aceleasi drepturi. Daca vrei sa urmezi studii dupa aceea atunci tot ce trebuie este sa reusesti la admitere.

| Bondarel99 a răspuns:

Daca ai diploma de bac, nu mai intereseaza pe nimeni ce ai facut tu. Nu mai baga in seama toate opiniile alea.

| AndreeaNustiu explică (pentru Bondarel99):

Pot sa mai merg la facultate chiar daca am facut seralul?

| Bondarel99 a răspuns (pentru AndreeaNustiu):

Legea spune ca oricine care are diploma de bac se poate inscrie la orice facultate vrea.

| wolder a răspuns:

Nu sunt băgați in seama unii oameni cu facultăți. Seralul e doar o diplomă. Contează ce știi sa faci. Caută ti de lucru si daca ești bun oricum esti supus probei de lucru unde arăți ce poti.
Daca ai diploma de bac poti sa te duci la ce facultate vrei tu.

| Cristian201 a răspuns:

Nu prea esti bagat in seama, nici macar daca termini pe cea de zi laughing