| ionescuandrada2000 a întrebat:

Buna TPU! As vrea sa strang niste bani ca sa merg in tabara la mare si sa-mi iau un tel. nou.Imi trebuie 3000 lei.Cum sa strang acesti bani? Dau funda+vot!

1 răspuns:
| Imstrong a răspuns:

Buna! Hai sa-ti dau niste solutii.
Poti sa faci ceva curat eu stiu sa o ajuti pe mama ta la treaba si sa-i ceri o suma dupaia..Sau plimba cainii vecinilor, hraneste-le animalele cand sunt plecati pe bani, ajuta un/o batran/a sa-si faca treburile prin casa si sa-ti dea bani..Sau,cand te duci la scoala si primesti bani de pachet ia-ti ceva putin si restul strange(macar 5 lei) sau strange tot ce primesti si stai fara mancare big grin Sau poti sa faci limonada impreuna cu prietenii si sa o vinzi de ex: o limonada 1 leu
Jumate de pahar de limonada 50 de bani etc.(Daca faci multe multe monede de 50 de bani schimba-le in lei la magazin) sau daca inveti bine le poti da colegilor care nu invata tema, de ex:o tema mai grea, la mate 3 lei(sau cat vrei tu) o tema mai usoara 2 leiwinking Sau vindeti jucariile care nu ti le mai trebuie..Sau incearca sa te angajezi la Oriflame si Avon daca ai varsta necesara :* Pup :*