| NARCYS190 a întrebat:

as vrea sa va adresez o intrebare foarte importanta pentru viitorul meu, sunt inca indecis in privinta carierei pe care vreau sa o urmez. Mereu mi-a placut ideea de om de afaceri, deci ca idee banuiesc ca trebuie sa fac ASE-ul. Acolo am gasit cateva ramuri" interesante, zic eu, cum ar fi: management, business si relatii internationale. Din pacate nu prea am cunostinte despre aceste 3 ramuri, nu stiu cu ce se ocupa ele in totalitate, in ce constau ele pe deplin sau ce as putea face dupa terminarea studiilor si aici am nevoie de voi. Mi-ati putea spune in ce constau ele si ce meserie pot urma dupa tarminarea lor? As dori raspunsul in fuctie de cererea de pe piata muncii si salariu(stiu ca cer putin cam mult), daca nu se poate ma multumesc sa stiu doar in ce constau.
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Cunosc pe cineva care abia a reusit sa termine 8 clase, acum are 30 de angajati printre care si 3 ingineri.Si-a construit 3 hale de cate 2000mp si factureaza milionul de euro pe an de cativa ani.
A plecat de la 0, fara niciun ajutor.
Rețeta succesului nu se găsește in manualele de management sau business, asta este clar.