| °º•●-♫-aLЭxeL-♫-●•º° a întrebat:

Buna TPU as vrea si eu sa deschid o afacere pur si simplu sunt falit vreau idei dar nu foarte complicate si nu ceva gen "comert" adica vreau cat mai detaliat si cam ce trebuie sa fac (ma rog tatabig grin) deci care are idei?

7 răspunsuri:
| rserpu a răspuns:

Daca ai cont PayPal si 9$ pe el, pai atunci inscrie-te in BeaM. Este afacerea oamenilor simpli cu venituri mici. Iti dau un link (http://www.beamanager.biz? u=beammlm) unde sa citesti, iar daca ai intrebari, imi dai maine add pe mess: rserpu2@yahoo.co.uk

mira
| mira a răspuns:

Cauta colectia revistei "Idei de afaceri".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O idee care nu necesita investitii financiare: sa dea meditatii scolare, nu este prea complicat, trebuie seriozitate si insistenta in cautarea clientilor (elevilor)
nu ai spus nimic de experienta pe care o are tatal tau, domeniul, varsta, CV
vedeti in localitatea voastra ce afaceri s-au deschis deja, care lipsesc, care nu sunt destul de bine reprezentate si in functie de toate detaliile trebuie sa trageti concluziile
daca nimic nu va atrage, ramane domeniul agricol, animale, pasari de curte, etc.
ideea, pasiunea, scanteia, multa munca, multumire personala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ai putea sa incepi afacerea prin a te inscrie la oriflame si a-ti dezvolta propria retea.se castiga foarte bine si nu te costa nimic.se dau prime in valoare de 50 de mil+castigul tau. oana_popescu89

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva cash? Fara bani este cam greu sa faci afaceri. Daca nu ai o pregatire/ experienta intr-o profesie liberala mai bine sa-ti cauti un job. Daca ai ceva banuti cateva idei gasesti aici :) www.piataafacerilor.ro

| °º•●-♫-aLЭxeL-♫-●•º° explică:

Apropo nu va bazatzi doar pe comertz adica orice domeniu eu am dat un exemplubig grin

| Dragos_9559 a răspuns:

Eu unu daca as fi in locul tau mias deschide un site cu muzica sau altceva pe care s o vinzi, sau as cauta un loc de munca cel mai simplu