| anonim_4396 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu in ce industrie sunt cele mai reusite afaceri? Adica de exemplu vreau sa investesc si sa-mi deschid o afacere.Din ce domeniu as avea cel mai mare profit?

Răspuns Câştigător
| Dominicc a răspuns:

Salut

Fiecare industrie a afacerii sunt riscante. Trebuie sa fi dispus sa pierzi atunci cand vrei sa faci ceva maretz.

Nu iti pot spune o afacere profitabila, pentru ca sunt multe care au profit mare.

Insa iti pot da un sfat de care sa tii cont atunci cand de apuci sa investesti.

1- investeste in ce iti place tie, nu in ce se castiga fortat!

2 - Trebuie sa risti, cum am spus si mai sus. Poti sa cazi. te ridici. continui. Nu ai motiv sa renunti, toti trec prin asta la inceput.

3- Afacerea tine de vocatie in ultimul timp. Daca mie imi place sa fiu taximetrist. cu asta ma ocup.

Sau daca imi place sa stau acasa si sa muncesc... asta fac, pentru ca imi place.

Cum? inseamna ca am ceva de oferit.

4 - Ofera oamenilor ce au nevoie. Are legatura cu punctu 3.
Daca tu lucrezi ca reparator de calculatoare. ofera ceva mai diferit fata de alte magazine/depozite smd.

Trebuie sa vi cu ceva nou in orice afacere care o ai. Eu as investii in pasiunea mea. Sti ca as putea sa ofer valoare si sa si castig in schimb.

Pentru toate astea se incepe cu un blog. 90% Din afaceri sunt in mediul online.
Sunt multe afaceri Online.

Spor.
http://www.konnstantinc.in

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Alimentarele sunt cele mai profitabile si sigure.

| stroedaniel13 a răspuns:

Online.

Un magazin online de exemplu ar face destul de multi bani daca stii sa il gestionezi asa cum trebuie. Daca te intereseaza subiectul, poti gasi mai multe informatii aici: www.afaceri-profitabile.com

| AndreiKaze a răspuns:

Ce zici de industria marketingului? Sisteme MLM?
Iti pot prezenta unul dintre ele. Da-mi mesaj pe privat daca esti interesat.