| sym0nyck a întrebat:

Ce afaceri crezi ca mai sunt profitabile in zilele de azi? vreau sa investesc in ceva, dar inca nu stiu ce ar merge mai bine. eu ma gandeam la o spalatorie auto.sau un magazin de haine sport de firma...sau un coafor. ce parere aveti? astept si alte idei de ¨investitie cu profit ¨ tongue
mc :*

14 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Cea mai buna facere este intr-o activitate in care tu ai experianta. Intr-un domeniu in care tu stii ceva ce nu stiu toti oamenii. Spalatorie auto (ai un loc unde sa o construiesti care nu are alte spalatorii in jur si care mai are un trafic intens in zona?), haine de sport de firma (ai cunostinte care se ocupa de import de haine si care ti le pot da la un pret mai mic, astfel ca profitul tau sa fie mai mare?), coafor (etc. etc.)
Numai bine, Shinwinking

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Second, publicitate...

Janina
| Janina a răspuns:

Second hand si ceva de mancare!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Depinde de suma si ce inclinatii ai...francizele fornetti de obicei sunt destul de sigure si convenabile, gasesti usor documentatia pe net...cine a zis de haine second hand si mancare s-a gandit (bine ) la perioada actuala de criza, insa poti tine cont si ca perioada va trece si poti folosi fondurile pe care nu le au altii care vor lasa loc pe piata. De exemplu poti gasi o ocazii bune in imobiliare, acolo unde lucrarile s-au blocat din lipsa de fonduri si din lipsa perspectivei unui castig rapid (asa cum s-a invatat lumea la noi ). O alta idee cu rezultate pe termen lung ar fi investitia in agricultura, dar e sigura daca are cine sa gestioneze bine productia.

kratos
| kratos a răspuns:

Medicina, it, imobiliare!

| Swabia a răspuns:

Fast`food`uri...asta daca locuiesti in orase mai mari sau in capitala, discoteca/club, saloane de infrumusetare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e sa investesti in ce profitabil, de exp nu te duci in fiecare zi la coafor, sau sa-ti iei haine, ci mergi la o brutarie, o alimentara, fast-food.adica cred ca trebuie sa investesti in ceva in care sa iasa ceva profit.succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dispunem de un patent pentru transformarea resturilor organice si a gunoiului de grajd in vermicompost si dupa aceea in HUMUSIL.Mai multe informatii pe www.bulbioeco.eu.Pot fi contactat pe e-mail; transbioil@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o idee de parteneriat intr-o afacere profitabila in domeniu auto. daca te inereseaza ma poti cintacta pentru amanunte la email:kitty_bell2008@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o idee foarte avantajoasa de afaceri pentru ambele parti.in zona ardealului intre jud.Sibiu si Brasov. Este vorba despre o afacere prin oferirea de servicii. ceva foarte necesar in acea zona...industra auto. fara concurenta.Astfel investitie initiala si profit nelimitat. Sper daca mai sunteti interesati de a investi intr-o idee profitabila inca in Romania sa ma contactati pentru a discuta detalii. email:kitty_bell2008@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt Fagateanu Florin si vreau sa propun sa investesti intr-o afacere buna si sigura pe timp de criza.

Am experienta in domeniu si cred ca o vulcanizare pe DN 1 ar fi ideala.Am gasit terenul foarte bun, intravilan, cu toate utilitatile trase.Am planul de implementare, planul de afacere si graficul cu costurile investitiei pana la cel mai mic detaliu.

Ast rasp dvs...

| carlita_4462 a răspuns:

Spalatorie auto

| Ehrle a răspuns:

Utilaje, echipamente si accesorii pentru spalatorii auto gasesti pe www.ehrle.ro. Tehnologia de spalare Ehrle este patentata http://www.ehrle.ro/tehnologie.html si atestata VDA http://www.ehrle.ro/......hrle.html. Exemple de spalatorie la cheie http://www.ehrle.ro/referinte.html.

| kittybell2008 a răspuns:

Sunt Fagateanu Florin si vreau sa propun sa investesti intr-o afacere buna si sigura pe timp de criza.

Am experienta in domeniu si cred ca o vulcanizare pe DN 1 ar fi ideala.Am gasit terenul foarte bun, intravilan, cu toate utilitatile trase.Am planul de implementare, planul de afacere si graficul cu costurile investitiei pana la cel mai mic detaliu.

Ast rasp dvs...la nr:0755947282