| Alasingur a întrebat:

cum pot face si eu bani la 13-14 ani fara sa strang leu cu leu? Dau funda

Răspuns Câştigător
| aceafata01 a răspuns:

Pai alocatie, joburi de vara, Youtube laughing, cersesti de la parinti, colindat, cersesti de la rude, te rogi sa gasesti bani pe strada, exista joburi care accepta copii dar nu full time, poti fi reprezentat Avon, exista si aplicatii in care poti face anumite servicii pentru a strange bani, am vazut chiar pe un site ca cineva cauta un elev/ student care sa stea in Oradea sau ceva de genul acesta si sa faca curat in casa dumneai in schimbul unor bani, poti vinde briose sau limonada, poti sa cumperi anumite chesti si apoi sa le revinzi cred exista multe optiuni happy

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

La vârsta ta cam greu, nu poți să cauți un loc de muncă.
Doar alocația și banii pe care ții dau părinții îi poți avea.

| johnnny123 a răspuns:

Și oamenii care au joburi tot leu cu leu strâng. Tu cum ai vrea să faci o grămadă de bani dintr-o dată la 13 ani?