| Blu3Li0n a întrebat:

Bună TPU. Dacă vreau să îmi deschid un cont în euro la Banca Transilvania, ei îmi vor da bătăi de cap, sau trebuie documente multe, sau se rezolva totul rapid? Cum este procedura? Pentru voi ce care ați deschis vreun cont. Mulțumesc frumos!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Inainte de toate intereseaza-te de comisioane si chestii, vezi ca toate bancile dupa ce au fost amendate de ANPC au introdus clauze, acum isi anunta clientii VECHI de noile tarife prin email happy
Inca ceva la deschiderea unui cont e nevoie sa precizezi sursa veniturilor, bani castigati, donatie, ajutor, salariu etc ASTA ESTE SI MOTIVUL PENTRU CARE VIDEOCHETISTELE (SA NU ZIC ALTFEL) SI PESCARII SI-AU FACUT AFACERI PENTRU A NU FI LUATI LA ROST DE ANAF.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu e pe firma mergi cu actul de identitat si e gata in cateva minute.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cerere la bancă.

| Dismally a răspuns:

Iti trebuie doar carte de identitate, se rezolva foarte rapid.