| MihaiPaleologu a întrebat:

Vreau sa imi deschid un cont de economii la Banca Transilvania in Euro si o sa doresc sa depun numerar 3000 euro, din care 1500, sunt 3 bancnote de 500, le mai primeste banca inca?

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Ti se primesc fara probleme banii, dar ai grija sa nu ii scoti inainte de termen, minimum un an sau la ce termen faci depozitul, risti sa primesti inapoi mai putini decat ai depus.

| Holiday a răspuns:

Bancnotele de 500 Euro sunt in circulatie inca si probabil vor fi in continuare pentru mult timp. Nu te mai lua dupa tot felul de zvonuri si articole tampite de pe net...nu e absolut nici o problema cu ele.

| gigite a răspuns:

Ai grija, intereseaza-te ca odata depusi, comisioanele de ad-re cont si comision ridicare de suma,... si alte taxe... mai ti se restituie 1467 euro!

| gigite a răspuns (pentru gigite):

Din graba, am facut eroare, am analizat depunerea numai pentru 1500 de euro!