| DameloCargangio a întrebat:

De pe moartea bunicilor mei mi-au ramas 7000mp suprafata primita in extravilan... Nu am timp si bani sa fac ceva pe terenul acela happy de vandut nu vreau sa il vand... Ce pot face cu el?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Vezi in zona cine face agricultura si-l dai in arenda, adica il lucreaza altcineva si tie iti da o parte din castig. intrebi vecinii, sau poate bunicii il aveau deja dat in arenda cuiva. vezi ca unii dau produse, tu sa vorbesti sa-ti dea bani, dar sa nu te astepti la sume foarte mari. oricum, pamantul nu sta nelucrat, ca bunicii tai nu ar fi vrut asta, pamantul e mai important ca orice pentru ei, si il si ai ca peste ani nu se stie, poate faci tu ceva cu/pe el.

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Ca sa nu ramana nelucrat, seamana trifoi de 3-5 ani.Acesta iti ofera 4-5 recolte pe an si se vinde bine.

| lety160 a răspuns:

Il poti da in arenda unei comanii ce se ocupa cu cultivarea cerealelor si vei primi anual o suma de bani.