| ionut6709 a întrebat:

deci azi am primit cardul de la banca ( card BRD VISA)
Intrebarile mele sunt:
-Nu am momentan nici un ban pe card, pot sa dau o suma de bani la banca ( de exemplu 100 de lei) si ei sa ii bage pe card?
-Pot scoate banii de la orice bancomat, sau doar de la BRD?
-Daca scot de la alt bancomat care nu este de la BRD, voi avea taxe sau comisioane in plus?
-care este suma maxima de bani care poate fi scoasa de la bancomat?
SA MENTIONEZ CA SUNT IN ROMANIA NU IN MOLDOVA SAU IN ALTA TARA happy
VA ROG RASPUNDETI LA TOATE INTREBARILE!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Da, ei iti vor baga banii pe card, dar toate băncile au comisioane de administrare si/sau de retragere -atât la bancomatele lor cat si bineînțeles la alte bancomate. Trebuie sa intrii pe, site-ul băncii.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti pune orice suma sau sa dai IBAN-ul cuiva sa-ti depuna. IBAN-ul este acel cod format di 24 cifre si litere de genul: RO68BRDE057431AB00712134. Poti scoate bani de la orice bancomat dar vei avea comision. Ai aici comisioanele: https://www.brd.ro/sfaturi-si-ghiduri/tarife-si-comisioane
Le poti downloada si studia.
Suma maxima de bani scoasa de la bancomat: https://www.brd.ro/......siness.pdf

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te duci la bancă si întrebi acolo si exact asa sa le spui VA ROG RASPUNDETI LA TOATE INTREBARILE!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa pui cat vrei tu pe card atat la ghiseul agentiei cat si la roboteii aia de pe la diverse surcursale

poti scoate de unde vrei... bininteles contra unui comision. Mare la alte bancomate, mai mic de la propriul bancomat. (ai ales cea mai proasta banca ca are cele mai mari comisioane)

| anonimg a răspuns:

Mulțumesc pentru fundă.
Sper să te descurci mai departe.
Iti urez să ai cât mai mulți bani pe card si să-i folosești cu bucurie!winking