| Andrei117 a întrebat:

Deci vreau sa-mi cumpar un laptop de pe eMAG in rate, am dat acolo sa vad ceva detalii si scrie ca trebuie sa am venitul minim de 400 de lei (banca BRD). Eu am mai scos credit si inca platesc rate dar la alta banca, intrebarea este pot sa-mi iau laptopul in rate sau trebuie sa termin de platit rata precedenta?

3 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Nu e obligatoriu sa termini cu ratele la celalalt credit, trebuie insa sa te duci la un sediu BRD si sa vezi daca, cu venitul pe care il ai mai poti face si un alt credit, adica mai poti suporta si inca o rata.
In general ratele totalenu trebuie sa depasasca 35-40% din venitul lunar.

| John1973 a răspuns:

Faci imprumut prin BRD Finance e fara dobanda http://bit.ly/1AxUTaJ

| cine1cine a răspuns:

Frate,la eMAG prețurile sunt astronomice! Sunt exaggerate! M-am uitat din curiozitate la preturi, si pot spune că e bătaie de joc, nu că pe alte site-uri ar fi mare diferență. In fine, daca vrei sa-ti iei ceva, si ai posibilitatea sa platesti in rate, pai ia-ti ceva super mișto, ceva care să merite. Fa rate la un pc super!