| Horatiu1996 a întrebat:

Doresc sa imi infiintez o firma, pe numele meu (precizez ca am 21 de ani) si as vrea sa merg pe evenimente.
Trebuie sa am punct de lucru unde sa fac mancarea gen? Sa am vesela proprie? (Am asigurata vesela, inchiriata).
Vase unde pregatesc preparatele?
Cu cine as putea lua legatura sa ma indrume?
Un sfat/o sugestie va rog? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Trebuie sa devi persoana fizica autorizata. Cred ca actele de la primarie le obtii in maxim 72 de ore. Poti sa ceri ajutor de la un cabinet specializat in asa ceva. Dar pentru inceput intereseaza-te de ceea ce iti trebuie pentru a deveni PFA.

1 răspuns:
| sofisis a răspuns:

Uhm, nu inteleg. Vrei sa faci catering sau sa organizezi evenimente? Ca sunt doua lucruri diferite, cu cerinte diferite.