| Dumitrescu_Vlad_Petru_1976 a întrebat:

Imi puteti spune cateva surse de autofinantare a unei televiziunii? V-a dau funda!

4 răspunsuri:
| Parmalat a răspuns:

- Inchiriere spatiu de emisie pentru emisiuni-concurs sau jocuri de noroc (gen bingo sau cazino live)

- Trafic telefonic cu suprataxa (gen trimite SMS si raspunde la intrebarea emisiunii 1.5 Euro / SMS)

- Vanzarea totala sau partiala a semnalului TV catre operatorii de cablu, in sistem pay-per-view (gen televiziunea cere de la firma de cablu 2 lei pentru fiecare abonat, iar firma de cablu trece costurile catre abonati pe factura de cablu - modelul HBO)

-... publicitate

| Dumitrescu_Vlad_Petru_1976 explică (pentru Parmalat):

Sau se poate autofinanta cu Paypal sau surse online de a face banii. Am vazut aceasta treaba pe Youtube.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Reclame, multe reclame!

| tehno125482 a răspuns:

Reclame