| Madalin17ON a întrebat:

Care sunt cele mai bine platite meserii in Romania?

Răspuns Câştigător
| Diaaaana a răspuns:

Stomatolog,arhitect,PR,domeniul IT(in special Inginerii de software informatic ), economist, avocat, Analistii de sisteme de retea si comunicare si Analistii financiari si consilierii financiari personali.Succes pe viitor!:*

| Madalin17ON explică (pentru Diaaaana):

Mersi mult casandra!

| Diaaaana a răspuns (pentru Madalin17ON):

N-ai pentru ce:*! Mersi pentru fundita:*!

10 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Bancher, Senior programmer, Senior developer, funcții de conducere în industria petroliferă, chirurg, profesor universitar...etc. Sunt destule meserii bine plătite, dar locuri sunt puține și necesită ani buni de școală și de experiență în toate funcțiile posibile până la cea bine plătită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asasin neplatit laughing

| SmoKeD a răspuns:

Pai in IT se plateste destul de bine. Daca ai ceva experienta in spate poti lua 2000-3000 de euro

| CrazYKid0 a răspuns:

Director la banca? thinking

| GhostForest a răspuns:

Gropar,Popa,Sudor,Strungar,Sofer pe TIR, Sofer pe autobuz, Postas, Profesor

| nonuser a răspuns:

Uita de toate celelalte raspunsuri.
Intr-adevar poate ca in domeniul IT, avocatii, etc. castiga ceva mai bine decat majoritatea.
In general intre 1000-3000 eur/luna.

Dar cea mai bine platita meserie din Romania e cea de notar.
Castiga intre 4.000 si 25.000 de euro pe luna.

Nimeni insa nu poate ajunge acolo decat cu pile extraordinar de mari sau doar daca este ruda de gradul I cu un notar.

De departe cea mai bine platita meserie este cea de notar. Restul meseriilor sunt pentru plebe.

| splash132 a răspuns (pentru nonuser):

Judeactor la iccj, ccr piccj si dna diicot sau tribunal dar mai putin au 4000-5000 de euro garantat, iar aia cu 25000 de euro e o prostie, 4000 da dar mai mult nu ia pentru ca sunt mult prea multi notari, mai ales acum si castigu de acum e pana in 2000 de euro. daca nu stii ce vb nu mai vb degeaba!