| Edmonds2342 a întrebat:

Cele mai bine plătite meserii din Romania?

21 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Guvernatorul Bancii Nationale
Presedintele
Senatorii si deputatii
Directorii generali ai unor societati comerciale mari
etc.

| alessia5158 a răspuns (pentru Bula):

Ceea ce enumeri sunt functii, nicidecum meserii (profesii). Nimeni n-a dobandit prin scolarizare o meserie " de presedinte", "de senator","de director" sau "de guvernator"!

| Bula a răspuns (pentru alessia5158):

Meserii foarte cautate si bine platite in tot EU (nu numai la noi):
- tamplar
- sudor
- prelucrator prin aschiere (strungari, frezori, rabotori)
- electricieni - automatisti si de inalta tensiune
- etc.
cu experienta mare.

| Cosmin86 a răspuns:

In IT, clar. Programator all the way.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru Joker3134):

8000 de lei nu e un job foarte bun, nu inseamna nici macar 2000 de euro.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru Joker3134):

Dar nu stiu sigur ca nu le cere bac-ul sau o facultate. De unde ai informatia asta? Da si mie sursele.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru Joker3134):

De acord, te descurci.
Stii cand iti dai seama ca nu sunt multi bani? Cand vrei sa-ti cumperi un apartament sau o masina. Atunci vezi ca nu-ti ajung banii happy

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru Joker3134):

Da, e si asta o problema, ca in orasele mici nu gasesti.
Dar daca esti aproape de un oras mare, poate poti face naveta.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

"cea ai veche meserie"; nici macar impozit nu se plateste.winking laughing

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nici aia nu mai merge, ca de aia pleaca toate in cluburi din afara tarii?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Cristian_Cristi_1986):

Shaorma cu de toate gasesc cele prin toata europa. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meseria de mancator de **** este cea mai bine platita meserie din Romania.
Daca nu ma crezi, cauta pe internet „cat e salariul unui parlamentar".

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Depind mult salariile si de functia pe care o ai.La ora actuala salarii mari sunt in domeniul IT, bancar si medical.Ti le-am spus in ordine descrescatoare, dar ti-am spus sunt cateva variabile de care trebuie sa ti cont.

| NellieLovett a răspuns:

Programator,doctor

| DDEENNIISSAAhjz33 a răspuns:

Doctor, Cântăreț(dacă ai voce), Avocat, Primar, etc.