| anonima1993 a întrebat:

Buna TPU:* la vara termin liceul pana acum am avut medii de peste 9 in toti ani, termin liceul pedagogic pe profil educator-invatator.In septembrie as vrea sa plec in Franta sa ma angajez acolo dar nu stiu ca ce m-as putea angaja.Stiu foarte bine limba franceza, vorbesc cursiv nu stiu sa fac niste cursuri? ce cursuri sau..ca ce sa ma angajez? ma gandesc ma angajez ca si menager sau translator(dar nu cred) ajutati-ma si pe mine daca stiti :*multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Cristi19 a răspuns:

Da cel mai bine ar fi sa faci niste cursuri ca sa poti dovedi si cu acte cat de bine sti tu franceza

| CasaSiDesign a răspuns:

Cunosc pe cineva in aceeasi situatie ca si tine, dar care mai intai s-a inscris la facultatea de litere si apoi a plecat dupa primul an de note bune cu bursa Erasmus in Franta. I-a prins bine pentru ca ai totusi pentru inceput o cazare si o suma de bani. Dupa aceea si-a gasit de munca si a continuat in paralel si facultatea in tara.

| Radulescu_Oana_1997 a răspuns:

Cred ca ai putea fi profesor