| anonima1993 a întrebat:

Buna TPU:* la vara termin liceul pana acum am avut medii de peste 9 in toti ani, termin liceul pedagogic pe profil educator-invatator.In septembrie as vrea sa plec in Franta sa ma angajez acolo dar nu stiu ca ce m-as putea angaja.Stiu foarte bine limba franceza, vorbesc cursiv nu stiu sa fac niste cursuri? ce cursuri sau..ca ce sa ma angajez? ma gandesc ma angajez ca si menager sau translator(dar nu cred) ajutati-ma si pe mine daca stiti :*multumesc!

Răspuns Câştigător
| Radulescu_Oana_1997 a răspuns:

Raspuns...i-romaniul tau aici...

| anonima1993 explică (pentru Radulescu_Oana_1997):

Multumesc mult ca m-ai ajutat dar ai vazut profesor nu pot devenii decat cu facultatesad dar acolo nu scrie nimic de educator sti cumva acest lucru as incerca si asta? oi putea sa devin educator acolo fara facultate?

| Radulescu_Oana_1997 a răspuns (pentru anonima1993):

Nu sunt sigura, insa verisoara mea este in aceiasi situatie si ar vrea sa-si asume riscul pentru ca in Franta aceasta meserie poate ca pare Babysiting, dar este foarte respectata.

5 răspunsuri:
| Radulescu_Oana_1997 a răspuns:

Ai putea fi profesor sau un educator la o gradinita.