| Nicolae_Catalina_1995 a întrebat:

Va salut! Am in prezent 18 ani si sunt in clasa a XII la liceu, studiez la un profil tehnologic specialitate electric la care pot spune ca ma pricep cat de cat.un un loc 2 luat pe judet (RM VALCEA) si probabil mai incerc si anul asta laughing Dar am si o inclinatie pentru limbi straine, Ma pricep la Engleza Franceza Spaniola (ceva rusa,nu mult) Portugheza ma rog.pot sa inteleg app orice limba atata timp cat vorbitorul e in fata mea laughing Franceza si Engleza le vorbesc cursiv,Restul mai mult sau mai putin, Deasemenea ma pricep si la calculatoare cat de cat (sisteme de operare, functionare la schimbat componente interne, am m-ai facut ceva proiectare (Desen Tehnic si AutoCad(d-ala computerizat) Asadar intrebarea mea este urmatoarea:Ce ar trebui sa fac dupa ce termin liceul? sa ma angajez? sa ma apuc de o facultate? daca da ..de ce? si ce mi-ar aduce in plus? Sunt in general un tip deschis si vreau sa fac lucruri noi, imi place comunicarea cu alte persoane si chiar ma pricep la asta.

4 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Fa o facultate tehnica, ceva care sa-ti dea totusi o meserie cat de cat concreta. Limbile straine sunt un mare avantaj la angajare dar singure nu iti ofera prea multe oportunitati, mult mai bine sa ai o calificare tehnica sau economica si 2 limbi stiute bine.

| vampir004 a răspuns:

Pai,fa ce-ti doresti tu cu adevarat, tu mergi la Facultate sau la munca nu noi utilizatorii de pe TPU, e pana la urma decizia ta

| Nicolae_Catalina_1995 explică (pentru vampir004):

E total irelevant ce mi-ai spus tu...Nu ma ajuta la nimic straight face

| vampir004 a răspuns (pentru Nicolae_Catalina_1995):

Ok, pai fa o Facultate in primul rand iar dupa te poti angaja la o firma destul de buna, dar conteaza mult o Facultate