| Adeee20 a întrebat:

Mi-am făcut un cont paypal pentru a primi niște bani din străinătate.
Aș dori să știu cum procedez pentru a-mi transfera banii din cont pe card și cât timp durează până se efectuează schimbul valutar.
Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Darius392 a răspuns:

Te duci cu cardul tau la banca la care ti l-ai facut si vorbesti cu directorii de-acolo, iti vor explica ei ce trebuie sa faci.
Succes!

| Adeee20 explică (pentru Darius392):

Hmm.e mai complicat de-atât, se pare.
Am sunat la bancă și tot ce mi-au putut oferi drept răspuns: vorbiți cu cei de la paypal, nu depinde de noi. Și pe bună dreptate.
Cardul meu e maestro, iar paypal nu acceptă decât Visa. Mă miră în schimb că mi-au atașat cardul la contul paypal. Ceva nu miroase bine.

| KodrutZ a răspuns (pentru Adeee20):

Jeezus. Atasezi un Visa Electron la PP. Maestro poate fi atasat, dar pentru retragere merge doar Visa. Dupa ce intra banii in PP, ii retragi frumos pe card si astepti vreo 2-3 zile lucratoare. Conversia valutara se face automat, depinde de moneda pe care o retragi din PP si moneda contului la care e atasat cardul Visa. Cit de greu era sa citesti aici - https://www.paypal-europe.com/romana/?

| Adeee20 explică (pentru KodrutZ):

Sunt în sesiune și nu am atât timp cât mi-aș dori să citesc despre tot ce mă interesează.
Dar oricum sunt convinsă că citesc mai mult decât tine, dat fiind faptul că răspunzi așa.
Și mersi de informație. Dar am precizat: cardul meu e Maestro. Am observat că acceptă doar Visa, dar nu înțelegeam de ce mi-au activat cardul meu din moment ce nu pot face și retragerea pe el.
În fine, să ai o seară plăcută.

| KodrutZ a răspuns (pentru Adeee20):

Nu mai fi convinsa eronat. Nu ma plateste nimeni sa raspund cu caractere romanesti si fara prescurtari. Sper ca ai prins ideea, cu Maestro nu poti sa retragi bani de pe PP. Spor la examene!

| Adeee20 explică (pentru KodrutZ):

He, he... când am făcut comentariul, nu m-am referit nicidecum la modul în care scrii, ci la felul cum o faci. happy
Și da, am prins ideea. mersi mult de sfat și mersi pentru urare.
O seară plăcută!

| KodrutZ a răspuns (pentru Adeee20):

Aaaa., la stil te refereai? Mai din topor asa? Am o virsta si o perioada trecuta pe internet care ma fac mult mai putin "mieros" fata de cit ar trebui. Daca stau sa ma gindesc un pic, niciodata nu am fost de acord cu "Vorba dulce mult aduce" desi uneori sint un negociator foarte bun.

7 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Dureaza cam mult sa stii, cred ca intre 3-5 zile lucratoare. il foloseam acum doi ani. exista mai multe informatii pe website, ar trebui sa stai si sa rasfoiesti intr-o zi optiunile si meniul pentru ca iti ofera cele mai multe informatii.