| Snoopyyy a întrebat:

O scrisoare de recomandare se poate face la un prieten care are firma, dar nu sunt angajat la el? Trebuie sa fiu neaparat angajat la el? (sau sa fi fost) Intreb pentru ca am vorbit cu cineva din Anglia si mi-a spus ca pot sa fac la oricine...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca sa fie in regula scrisoarea de recomandare trebuie obtinuta de la locul in care ai lucrat, de obicei de la ultimul loc de munca.
Ce poate sa spuna prietenul, daca nu ai lucrat la firma lui? Si apoi se poate verifica foarte usor si o sa fii prins cu minciuna.

1 răspuns:
| Eduard_Ion_1991 a răspuns:

Poti face linistita. nu verifica nimeni daca ai lucrat cu adevarat sau nu la acea firma.
singurul lucru pe care il mai verifica este daca exista firma respectiva si poate suna patronul acelei firme sa intrebe daca ai lucrat...
Eu am facut asta, nu este nici o problema