| fortasteauaa a întrebat:

Buna TPU puteti sa imi spuneti si mie cum as putea sa imi cumpar un apartament sau o garsoniera cu criza asta dati-mi niste sfaturi va rog!

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cu bani cash, ca tot sint preturile jos si cererea e mica. Sa nu te puna mama naibii sa te incurci cu mizeria aia de prima casa decit daca ai macar vreo 900 EUR salariu, si nici atunci. Sumele oferite de banci acum sint foarte mici si dobinzile sint dupa cum stim toti... asortate cu multe alte taxe si taxulitze ascunse sau care apar pe parcurs.

| georgeta27 a răspuns:

Incearca cu programul acela prima casa

| ale28bz a răspuns:

Cea mai buna metoda de a cumpara o locuinta e sa participi la licitati, daca te pui in,, contact cu un executor'' ai mari sanse sa cumperi la un pret bun, mai e si varianta agentiilor stiu ca multi le ocolesc pentru ca au comisioane insa acestea pot fi,, ocolite'' la prezentarea unei locati mergeti insotit de alta persoana care sa se dea interesat si sa semneze contractul de angajament, apoi daca sunteti interesat intrati in contact cu proprietarul direct si negociati, mergeti la cat mai multe agenti si dati le o lista cu ceea ce doriti si o adresa de mail. Veti primi mail cu ofertele care corespund cerintelor dvs.

| emily27ro a răspuns:

Cu criza preturile au mai scazut, daca vrei sa cumperi direct de la proprietar e mult mai bine pentru ca poti negocia direct cu el, agentiile iau si ele un comision, si cu bani ori sa ai tu ceva pus deoparte sau iei de la parinti, iar daca nu faci un imprumut la banca.