| Ivonaa a întrebat:

Buna TPU. Sa spunem ca m-am angajat la jumatatea lui februarie exact cand se dau salariile, in cazul asta, nu cumva trebuia sa primesc intreg salariul de pe luna trecuta?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Foarte probabil - urmărește contractul - plata se face in 15 pentru luna incheiată

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca te-ai angajat la jumatatea lunii cum crezi ca poti primi salariul intreg, pe toata luna?

| sierra1 a răspuns:

La voi salariul se dă pe o lună sau la două săptămâni?

| Ivonaa explică (pentru sierra1):

Pe luna

| Ivonaa explică (pentru Ivonaa):

Credeam ca am inteles eu ceva gresit de m-am trezit doar cu jumatate.

| Ivonaa explică (pentru sierra1):

Multumesc!

| sierra1 a răspuns (pentru Ivonaa):

Sănătate

| sierra1 a răspuns (pentru Ivonaa):

Foarte probabil - urmărește contractul - plata se face in 15 pentru luna incheiată

| CIaudiu a răspuns:

Primesti pe doua saptamani lucrate din luna februarie. Luna viitoare primesti pentru toata luna martie.

| ZyRRe a răspuns:

Salut! Dacă primești salariul în două tranșe, adică în avans(ultima zi din luna) si lichidare(jumatatea lunii - 15) inseamna ca ar fi trebuit sa primesti acum pe 15 martie banii pentru zilele lucrate in februarie. După, pe 31 martie vei primi avansul pentru luna martie, iar pe 15 aprilie lichidarea pentru luna martie. Sau mai exista posibilitatea de a primi banii pentru zilele lucrate in februarie in ultima zi din martie, cand primesti avansul pe martie. Depinde acum unde lucrezi, cum procedeaza contabilitatea firmei s-a.m.d. Poti merge la contabilitate sa ceri informatii exacte.