| bombita a întrebat:

Saptamana trecuta mi-am depus intr-un cont de la banca Transilvania o suma de bani in lei. Mi-au promis cardul va veni intr-o saptamana. Surpriza ca nu a venit. M-am dus luni la ei ca sa-mi spuna ca nu a venit cardul si ca ma vor suna azi si ca daca vreau sa-mi scot BANII MEI de la ghiseu imi vor lua comision. Ce ma sfatuiti. Va multumesc!

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Banca Transilvania este o firma serioasa. Termenul de inmanare a cardului este 15 zile. De obicei vine in o saptamana. Eu am lucrat 3 ani la o firma care ii servea pe ei. Rar s-a intamplat sa o dea cotita. Daca-ti trebuiesc banii urgent comisionul este 0, 4% dar nu mai mic de 3, 5 lei. Adica la 1000 lei este 4 lei si sub ori cat ai scoate este 3, 5 lei.

| KodrutZ a răspuns:

Asa, si care e logica pana la urma? De ce ai depus banii in cont daca ai nevoie de ei? Asteapta sa vina cardul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asteapta cardul daca nu e nevoie urgenta de bani, ce altceva sa faci

| bombita explică (pentru suntserios):

In tara asta totul se bazeaza pe asteapa. ei nu inteleg ca nu sunt singurii. exista muuulte alte banci la care pot apela. e doar bataie de joc.

| suntserios a răspuns (pentru bombita):

Pam pam

Fugi la ing ca acolo iti da cardul pe loc si gata. Tu i-ai ales, nu ei pe tine.

| bombita explică (pentru suntserios):

Asta asa este. dar am mers pe incredere crezand ca sunt seriosi

| Oana92 a răspuns:

Sa ai rabdare sa iti vina cardul. Comisioane exista la toate bancile, nu te agita! Si crede-ma, la Transilvania chiar sunt mici...

| AtomiX a răspuns:

Cardul la Banca Transilvania vine cam intr-o saptamana de la data de cand au fost semnate actele. Dar eu nu inteleg o chestie, deci ati semnat actele pentru card si ati pus tot atunci banii pe contul nou creat desi stiati ca e posibil sa vina cardul peste cateva zile. In cazul asta eu nu vad banca vinovata cu absolut nimic, la ghiseu cred ca la orice banca se ia un comision, iar la atm nu. Ei practic v'au anuntat ca dureaza cateva zile pana vine cardul si cu toate astea ati vrut sa puneti banii. Cine e vinovatul? ...In situatia de fata, singura solutie e sa asteptati sa vina cardul.