| Tyberiu2000 a întrebat:

Bună TPU.Scriu versuri de câțiva ani buni și vreau să știu dacă aș putea face un ban din asta.Pot scrie atât poezii cât și cântece,până acum am participat la câteva concursuri,dar doar cu diplome, nu și cu premii materiale. Dacă știți voi o metodă prin care aș putea face un ban din asta v-aș fi extrem de recunoscător.

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Trimite poeziile la o revista literara pentru a ti se confirma valoarea. Abia apoi te poti gandi la a face bani. Poate si o revista judeteana ti-ar publica unele lucrari, dar fara bani.In general nu se poate trai din mici creatii artististice.

| Tyberiu2000 explică (pentru mira):

Nu cel să-mi fac traiul din asta, doar să am și eu ceva de câștigat din talentul meu, deoarece mi se pare că multe alte talente te puteau ajuta mult mai mult.

| Ghknn a răspuns:

Poți găsi pe cineva care e interesat de munca ta.Un om cu care poți colabora.