| anonim_4396 a întrebat:

Se pot transfera banii de pe un card PayPal pe un card de la o banca din Romania?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Da. Puteți transfera bani la orice debit sau carduri preplatite eligibile Visa & MasterCard. Cardurile eligibile care acceptă acest transfer vă vor fi afișate în meniul derulant "Către" din pagina de transfer de bani. Banii vor fi mutați în contul bancar asociat cardului selectat în timpul transferului.

Sosire estimată: aproximativ 30 de minute.

Toate transferurile sunt supuse revizuirii și ar putea fi amânate sau oprite dacă identificăm o problemă.

Există o taxă pentru retragerea banilor utilizând cardul dvs. de debit eligibil sau cartea preplătită. Este posibil să se aplice rate de conversie valutare suplimentare atunci când se transferă dintr-o monedă străină.
https://www.paypal.com/......ard-faq859

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Și care este taxa la un transfer de 300$? Eu am găsit 1% taxa în general dar poate greșesc.

1 răspuns: